
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 9.7 mm |
| Width | 4.4 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 28 |
| Height | 1.2 mm |
| Packaging | Tube |
| Thickness | 1 mm |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Core Architecture(core/core processor) | Sigma-Delta |
| Interface | SPI |
| Output Type | Analog, Digital |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.85 V |
| Number of Channels | 7 |
| Number of Bits | 24 |
| Number of Inputs | 7 |
| Sampling Rate | 214 sps |
| Number of Converters | 1 |
| Nominal Supply Current | 400 µA |
| Resolution | 3 B |
| Max Digital Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Digital Supply Voltage | 2.7 V |
| Input Type | Single Ended |
| Interface Type(Data Interface) | SPI |
| Analog Supply Voltage | 2.85 V to 5.5 V |
Stock: 540
Distributors
pcbx
Unit Price$13.27364
Ext.Price$13.27364
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $13.27364 | $13.27364 |
| 10 | $10.63874 | $106.38740 |
| 25 | $9.63078 | $240.76950 |
| 50 | $9.39460 | $469.73000 |
| 100 | $9.16421 | $916.42100 |
| 300 | $8.93947 | $2681.84100 |
| 500 | $8.72024 | $4360.12000 |
| 1000 | $8.50639 | $8506.39000 |
| 3000 | $8.29794 | $24893.82000 |
